HU| EN

Analóg műsorszórás, egy kis történelem

A televízió műsorszórás kezdetei Magyarországon

Magyarországon 1954-ben kezdődött meg az első kísérleti televíziós műsorszórás a Magyar Televízió programját sugárzó budapesti adóállomásról. 1957-ben indult meg a rendszeres adás, 1969-ben pedig a második tv csatorna megindulásával egy időben kezdődött el a színes adás.

Társaságunk 2013. október 31-ig egy közszolgálati és két kereskedelmi televízió-program műsorszórását látta el az egész országra kiterjedő analóg földfelszíni hálózatán keresztül. 17 gerincadót és 122 átjátszóadót üzemeltettünk az M1 (Magyar Televízió) sugárzására, amely a lakosság 97 százalékos lefedettségét biztosította. A tv2 sugárzásához 14 gerincadó-berendezést és 56 átjátszóadót, az RTL Klub sugárzására 12 gerincadót és 35 átjátszóadót használtunk. Mindkét kereskedelmi adóhálózat lakossági ellátottsága 86 százalékos volt.

A televízió-programok szétosztását saját tulajdonú országos digitális mikrohullámú gerinchálózaton biztosítottuk. Értéknövelő szolgáltatásként üzemelt a NICAM sztereo kísérőhang-szolgáltatás, mely mindhárom televíziónál országosan jelen volt.

Az analóg földfelszíni televíziók műsorait a nagyközönség megfelelő tetőantennával, vagy kedvező vételi körülmények között szobaantennával is foghatta, előfizetési díj nélkül.

Bővebben olvashat a témáról az Antenna Hungária cégtörténetét leíró oldalakon!